توصیه محمدرضا عارف به مسئولان دستگاه قضا: روش و منش مدیریتی شهید بهشتی را که از اهرم قدرت برای سرکوب استفاده نکرد سرلوحه خود قرار دهید

رئیس بنیاد امید ایرانیان طی یادداشتی به مناسبت سالگرد حادثه هفتم تیر با تاکید بر اینکه زنده نگهداشتن حادثه هفتم تیر نشانه بیداری جامعه است به مسئولان دستگاه قضا توصیه کرد روش و منش مدیریتی شهید بهشتی را که از اهرم قدرت برای سرکوب استفاده نکرد سرلوحه خود قرار دهند .

به گزارش امیدنامه، متن این یادداشت به شرح زیر است:

موج تروری که در ایران بعد از انقلاب رخ داد در میان جریانات تروریستی دنیا کمتر دیده شده است؛ که نمونه آن حادثه هفتم‌تیر بود. هیچ حادثه تروریستی سراغ نداریم که یک‌جا این‌همه سرمایه کیفی و والای جامعه و سرمایه‌ای که نقش محوری در  مدیریت جامعه نوپای انقلابی دارد را از انقلاب بگیرد.
به همین دلیل زنده نگهداشتن حادثه هفتم تیر، یک وظیفه مبرم و نشانه بیداری همیشه ما برای تداوم راهیست که با انقلاب شروع شده است و نیز ادامه راهی است که در مقابل جریان تروریستی در دنیای امروز شکل گرفته است.
یاد و خاطره شهدای حادثه هفتم تیر بویژه شهید بزرگوار آیت الله سید محمد بهشتی را گرامی می دارم .تبار شهید بهشتی، تبار علم و فضیلت بود .عالم پرهیزگاری که دارای ریشه های عمیق بود. در کلام امیرالمومنین و دیگر بزرگان دین و آئین‌ ما که به اولیای امر خطاب می‌کنند که برای سپردن امور مردم سراغ کسانی بروید که دارای ریشه‌های عمیق هستند، چه از نظر جایگاه اجتماعی، چه از نظر جایگاه علمی.
شهید بهشتی در دوران بعد از انقلاب مورد تهمت ها و بداخلاقی‌های فراوانی قرار گرفت که سرمنشاء آنها برای او مشخص بود اما با سعه صدر مثالی زدنی اش هیچگاه از اهرم قدرت برای سرکوب و حذف مخالف خود استفاده نکرد امید آنکه متولیان امور بویژه مسئولان دستگاه قضا روش و منش مدیریتی شهید بهشتی را سرلوحه خود قرار دهند .

افزودن نظر جدید