مردان دولت نهم پشت پرده بیلبوردهای جدید تهران

برخي خبرها حاكي از آن است كه شهرداري تهران درباره نصب تابلوهاي تبليغاتي «صداقت آمریکایی»از خود سلب مسئوليت كرده و آن را با نهادهاي ديگري مرتبط دانسته است. از اين نهادها نيز تاكنون اظهارنظري صورت نگرفته است.

به گزارش امید به نقل از سایت خبری تیک، باوجود اين، برخي معتقدند كه بعيد به نظر مي‌رسد شهردار تهران بخواهد اين‌گونه ناكارآمدي ديپلماسي دولت رقيب خود را نشان بدهد يا نسبت به آن موضع‌گيري كند.

در اين ميان، آنچه موضوع بيلبوردها را پيچيده‌ مي‌كند، احتمال حضور برخي مردان دولت نهم و دهم در طراحي و نصب آن‌هاست. سايت تابناك در گزارشي از طراحي اين بيلبوردها از سوي يك موسسه‌ فرهنگي به نام «سازمان هنری اوج» به مدیرعاملی احسان محمدحسنی خبرداده است، سازمانی که یک مؤسسه‌خصوصي است و محمدحسنی تنها در این سازمان نیست و ظاهراً مسئولیت‌های دیگری نیز دارد.

برخي رسانه‌هاي خارجي براساس همين گزارش، از حضور محمدعلي رامين در اين موسسه و نقش موثر او در طراحي اين بيلبوردها خبر داده‌اند. رامين طراح سوال‌هاي هولوكاست در دولت اول احمدي‌نژاد است.

گذشته از اينكه چه فرد، نهاد يا سازماني اين بيلبوردها را طراحي و نصب كرده باشد، به نظر مي‌رسد هدف آن ضربه زدن به مذاكرات و ديپلماسي دولت يازدهم باشد. از سوي ديگر، هر گروه يا سازماني كه اين تابلوها را نصب كرده باشد، همه گروه‌هاي رقيب دولت كه طيف خاصي از اصولگرايان تا رقباي انتخاباتي و حتي دولت گذشته را نيز در بر مي‌گيرد، از آن بهره‌ مي‌برند.

به عبارت ديگر، نفع اصلي از اين عمل را كساني مي‌برند كه نه تنها دولت را از خود نمي‌دانند، بلكه هرگونه مذاكره را نفي مي‌كنند يا تمايل دارند مذاكره از سوي گروه‌هاي منتسب به آنان انجام شود، حتي گروه‌هايي كه قبلا بدون هيچ زمينه‌اي نامه‌نگاري با رئيس جمهور سابق آمريكا را آغاز كرده بودند.

محمود احمدي‌نژاد در مراسم ختم مادر سردار سليماني، چند هفته پيش از آغاز مذاكرات گفته بود: ما با آمريكايي‌ها در جنگ هستيم.   

دیدگاه‌ها

بد بختی مملکت اینه که حتی سیاسیون هم الفبای دیپلماسی را رعایت نمی کنند یکی نیست به تیم و گروه های وابسته دولت قبلی بگه شما اگه عرضه داشتید درست میکردید دیگه!

افزودن نظر جدید