​​​​​​​اظهارات ترامپ درباره پوتین، جنجال به پا کرد

پس از آنکه دونالد ترامپ از ولادیمیر پوتین در برابر اتهام "قتل" وارد شده به وی و دولتش دفاع کرد مورد انتقاد شدید جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکا قرار گرفت.

 

 

 
به گزارش امیدنامه به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا در یک مصاحبه نشان داد که قصد تسلیم شدن دربرابر درخواست‌های فزاینده هم حزبی‌هایش به منظور فاصله گرفتن از ولادیمیر پوتین و حکومت او ندارد.
 
ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز که روز یکشنبه منتشر شد گفت: من مسلما به پوتین احترام می‌گذارم. من البته به افراد زیادی احترام می‌گذارم اما به این معنی نیست که با آنها همراهی می‌کنم. 
 
ترامپ در صحبت‌هایی درباره اتهامات وارد شده به پوتین درمورد ارتباط او با ترور خبرنگاران و مخالفان در روسیه گفت: ما هم در این کشور قاتل‌های زیادی داریم شما چه فکر می‌کنید؟ فکر می‌کنید کشور خودمان خیلی بی‌گناه است؟ بدانیم خودمان چه کارهایی کردیم. ما هم اشتباهات زیادی کردیم. 
 
بعد از این صحبت‌های ترامپ میچ مک کانل، رهبر جمهوری‌خواه سنای آمریکا فورا از وی انتقاد کرد و گفت: من فکر نمی‌کنم شیوه‌ای که روس‌ها رفتار می‌کنند با نحوه رفتار آمریکا برابر باشد. او (پوتین) یک مامور سابق کا.گ‌.ب است. او یک تبهکار است که به شیوه‌ای که اکثر مردم آن را یک انتخابات معتبر بدانند، انتخاب نشده است. 
 
همچنین مایکل مک فاون، سفیر سابق آمریکا در روسیه و مشاور باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا این صحبت‌های ترامپ را "منزجر کننده" خواند. 
 
او گفت: این برابری اخلاقی که ترامپ میان آمریکا و روسیه برقرار می‌کند منزجر کننده و نادرست است. 
 
ترامپ در مصاحبه‌اش به فاکس نیوز گفت: اگر روسیه در جنگ با داعش که یک جنگ مهم است و همچنین جنگ با تروریسم در جهان به ما کمک کند، این یک اتفاق خوب است. 
 
همچنین سوزان رایس، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا نیز علنا ترامپ را بابت این حرف‌ها و حمایت‌هایش از روسیه مورد انتقاد قرار داد و گفت: این نوع "تحریف تاریخ معاصر" شدیدا آزاردهنده است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید