جزییات دادگاه مصطفی تاج‌زاده

فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاجزاده در لایوی اینستاگرامی آخرین وضعیت او را تشریح کرد.

به گزارش امیدنامه،محتشمی پور گفت که همسرش علی رغم میل باطنی در دادگاه شعبه ۱۵ انقلاب به ریاست قاضی صلواتی حاضر شده و هیچ دفاعیاتی از خود ارائه نداده است.

همچنین مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد صبح امروز جلسه رسیدگی به اتهامات سید مصطفی تاج‌زاده با سه عنوان اتهامی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد.

 در این جلسه که به ریاست قاضی صلواتی تشکیل شده بود، نماینده دادستان کیفرخواست متهم را که در ۳۶ صفحه تنظیم شده بود و حاوی قرائن و شواهد متعددی از اقدامات تاج‌زاده علیه امنیت ملی قرائت کرد.

در کیفرخواست صادر شده علیه تاج‌زاده سه عنوان اتهامی از جمله اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی با ذکر مصادیقی پیرامون هرکدام از این عناوین اتهامی ذکر شده است.

پس از قرائت کیفرخواست، رئیس دادگاه از متهم خواست به سوالات مطرح شده پاسخ دهد و در خصوص اتهاماتی که با ذکر مصادیق و مستندات به وی وارد شده توضیح دهد و از خود دفاع کند که تاج‌زاده پاسخگو‌ نبود.

پس از این، قاضی صلواتی با توجه به تفهیم اتهام متهم و امتناع تاج‌زاده از پاسخگویی به سوالات دادگاه به وی، فرصت دفاع آخر را داد که تاج‌زاده مجددا سخن یا دفاعی را مطرح نکرد و در نتیجه رئیس دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرد تا در مهلت قانونی مقرر نسبت به صدور رای اقدام کند.

قابل ذکر است، وکیلی به نام پوربابایی که پیش از این نیز وکالت تاج‌زاده را برعهده داشته، برای قبول وکالت متهم به بازداشتگاه اوین مراجعه کرده که پس از ملاقات با تاج‌زاده با مخالفت وی برای انجام وکالتش مواجه شده بود.

اخبار تکمیلی و جزئیات بیشتر در مورد پرونده اتهامی مصطفی تاج‌زاده مطابق قانون متعاقبا و در مراحل بعدی پرونده قضایی وی منتشر خواهد شد.

افزودن نظر جدید