حمله تندروها به مطهری در شیراز

علی مطهری که بعدازظهر امروز (دوشنبه) پس از ورود به شیراز از فرودگاه به سمت دانشگاه شیراز حرکت کرد، پس از جلوگیری تندروهای موتورسوار و شکسته شدن شیشه های ماشین حامل او، به کلانتری منتقل شد. مطهری سپس به فرودگاه بازگردانده شد تا به تهران بازگردد.

به گزارش امید به نقل  ازانصاف نیوز، مطهری که به دعوت انجمن دانشجویی فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز برای سخنرانی در این دانشگاه به شیراز رفته بود، تا چند ساعت همچنان برای ایراد سخنرانی اصرار داشت اما تندروهای موتورسوار هم همچنان در بیرون کلانتری حضور داشتند.

تعدادی از تندروها که موتورهای سنگین نیز در میان آنها دیده می شدند، ماسک بر صورت دارشتند و در میدان گل سرخ که در خروجی بلوار فرودگاه قرار دارد به دور ماشین حامل مطهری حلقه زدند، جلوی حرکت آن را گرفتند و شیشه ی آن را شکستند.

مطهری از حدود ساعت 3 بعدازظهر تا حدود ساعت 7:30 شب برای حفظ امنیت در کلانتری حضور داشت ولی با فشارهای بسیار و لغو شدن برنامه ی دانشجویی، تحت الحفظ به فرودگاه منتقل می شود تا ساعت 9 شب به تهران بازگردد.

برنامه ی دانشجویی «اسلام و سیاست» که از سوی دانشگاه مجوز برگزاری داشته، قرار بود ساعت 18:30 در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شود.

 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید