۱۳سال زندان به خاطر ۱۲ هزار تومان!

کارگر افغان ساختمانی در کرج که به خاطر 12 هزار تومان در یک درگیری دوستش را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود، پس از 13 سال حبس و انتظار صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری تهران محاکمه و به 10 سال زندان محکوم شد.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایران، شامگاه دهم خرداد سال 82 این جوان با دوستش مقابل مصلای کرج درگیر شد و ناگهان با چاقویی که در جیب داشت، او را به قتل رساند. پس از وقوع این جنایت ،مأموران به جست و جوی عامل قتل پرداختند و در جریان یک تعقیب و گریز او را در پشت بام ساختمان نیمه کاره‌ای در نزدیکی محل قتل دستگیر کردند. 

متهم به قتل به نام سلطان (32 ساله) در بازجویی‌ها راز جنایتش را فاش کرد و گفت:«مقتول 12 هزار تومان به من بدهکار بود که سر همین موضوع باهم درگیر شدیم و نمی‌دانم چه شد که خون جلوی چشمانم را گرفت و با چاقویی که همراهم بود او را کشتم.» 

سلطان پس از این اعتراف بازداشت شد اما به دلیل آنکه مقتول هیچ کسی را به‌عنوان ولی دم نداشت تا اقدام به شکایت کند، متهم به قتل مدت 13 سال در زندان باقی ماند تا شاید از افراد فامیل‌اش کسی پیدا شود اما سرانجام محاکمه‌اش در دادگاه آغاز شد و قضات شعبه چهارم به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و قاضی کیخواه، مستشار دادگاه، او را به 10 سال حبس و پرداخت دیه محکوم کردند. 

با توجه به اینکه متهم 13 سال در زندان بوده است با پرداخت دیه بزودی آزاد خواهد شد.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید