ترامپ با یک تصمیم تازه، دوباره جنجال آفرید!

 ایرنا نوشت: دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در یک اقدام جنجالی دیگر پرداخت میلیاردها دلار به شرکت های بیمه گر را متوقف کرد.

به گزارش رویترز، طبق قانون خدمات بهداشت و درمان که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به تصویب رسیده بود (اوباماکر) دولت این کشور باید میلیاردها دلار به شرکت های بیمه پرداخت می کرد.

مرکز خدمات بهداشت و درمان آمریکا که مدیریت برنامه های اوباماکر را برعهده دارد، اعلام کرد که این تصمیم دولت ترامپ پرداخت 10.4 میلیارد دلار به شرکت های بیمه را شامل می شود.

دولت این مبالغ را از شرکت هایی که بیمه شدگان سالم تری دارند و کم هزینه هستند، جمع کرده و برای ایجاد ثبات در بازارهای بیمه به بیمه گرانی که بیمه شدگان پرهزینه داشتند، پرداخت می کرد.
مرکز خدمات بهداشت و درمان آمریکا که تحت نظارت وزارت بهداشت و خدمات انسانی است، اعلام کرد، این تصمیم در جهت اجرای حکم یک دادگاه فدرال در ماه فوریه اتخاذ شده است. دادگاهی در نیومکزیکو اعلام کرده بود که فرمول تخصیص اعتبارات برای شرکت های بیمه روشن نیست.

کنگره آمریکا که در کنترل جمهوریخواهان است سال گذشته تلاش کرد تا اوباماکر را لغو و برنامه دیگری جایگزین آن کند اما موفق نشد. با این حال، دولت ترامپ سعی کرده که قانون قانون خدمات بهداشت و درمان اوباما را تضعیف کند.

افزودن نظر جدید