انتقاد روزنامه اصولگرا از عضو جامعه روحانیت مبارز: دارید از احمدی‌نژاد دنباله‌روی می‌کنید

روزنامه سیاست روز نوشت:متاسفانه گاهی اوقات اعلام برخی از مواضع نه تنها اوضاع سیاسی و مدیریتی را در کشور بهبود نمی‌بخشد بلکه موجب برهم‌ریختگی و سوءاستفاده دشمنان می‌شود.

به عنوان نمونه روز گذشته حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده اصفهان و عضو جامعه روحانیت مبارز، رئیس‌جمهور را تهدید به استیضاح و یا اعلام عدم کفایت سیاسی در مجلس کرد. سالک در تذکری در پایان جلسه مجلس خطاب به رئیس‌جمهور گفت: آقای روحانی! شما با حاشیه‌سازی‎های هفتگی نمی‎توانید از وظایف و ماموریت‌هایتان جدا شوید، پس چگونه پاسخ نارسایی‌ها در اشتغال و تبعیض و فساد اداری را می‌دهید؟ 

او ادامه داد: در طول دو دولتتان بالغ بر ۵۰ مورد به مردم توهین کرده و در روز ۲۲ بهمن موضوع رفراندوم را مطرح کرده‎اید. شما در مقاطع مختلف، مخالفین خود را بی‌عقل، بی‌سواد و ترسو و بزدل و جاهل به دین معرفی می‌کنید. این روند مناسبی در شان ریاست جمهوری نیست. نماینده اصفهان افزود: اگر این روند را دنبال کنید یا پای استیضاح شما و یا اجرای عدم کفایت سیاسی شما را وسط می‎کشیم. سالک در پایان گفت: آقای رئیس جمهور، شما باید عامل اتحاد میان دولت و ملت باشید نه عدم آن. 

اگرچه این سخنان تا حدودی درست است و تذکر به رئیس جمهور در مورد ایجاد اتحاد میان دولت و ملت امری ضروری است اما سخنان ایشان مبنی بر اینکه عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را مطرح و سخن از استیضاح سیاسی ایشان می‌گویند چندان در این شرایط مناسب نیست. 

این سخنان در حقیقت می‌تواند دنباله روی از سیاست‌های رئیس جمهور اسبق باشد که اخیراً با انتشار نامه‌ای خودش را در جایگاه نماینده ملت، قطب ایران، منجی انقلاب و مصلح نظام اسلامی فرض کرده و انحلال فوری مجلس شورای اسلامی، حذف شورای نگهبان، ابطال انتخابات ریاست جمهوری، برکناری رئیس قوه قضاییه، آزادی تمام مجرمان و بستن تمام پرونده‌های قضائی و تعیین مرجع حکمیت مورد قبول خودش را، شرط همراهی رهبری با مردم در اصلاح اداره کشور معرفی کرده است! و خواستار برگزاری فوری و آزاد انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، البته بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی و آزاد گذاردن مردم برای انتخاب، شده است . 

شاید بخشی از این اظهارات درست باشد اما طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور در این برهه از زمان که کشور با مشکلات بسیاری روبرو است، زمان مناسبی نیست. طرح چنین مواردی آنهم زمانی که موضوع سوال از رئیس جمهور از سوی نمایندگان مجلس در حال طرح و بررسی است موجب می‌شود تا مجلس را در برابر دولت نشان داده و دولت را نافرمان نسبت به مجلس نشان دهد. 

این درحالی است که چنین شرایطی اکنون میان دولت و مجلس وجود ندارد و نمایندگان بارها اعلام کرده‌اند که موضوع سوال آنها از رئیس جمهور بیشتر موضوعات اقتصادی مبتلا به جامعه و راهکارهایی است که دولت در پیش روی خود برای حل آنان دارد.

افزودن نظر جدید