حاشیه‌ای بر ژست رسایی در روز استیضاح

حجت‌الاسلام محمدعلی آهنگران در صفحه فیس‌بوک خود به انتقاد از رفتار عجیب رسایی پس از عدم اعتماد مجدد مجلس به فرجی‌دانا پرداخت.

 به گزارش امید  به نقل از «پیام نو»، فرزند حاج صادق آهنگران - مداح اهل بیت (ع) - نوشت: ما طلبه‌ها وقتی در حوزه‌های علمیه دروس مقدماتی را شروع می‌کنیم از سوی علما و اساتیدمان توصیه بسیار به حفظ و رعایت شئونات طلبگی و لباس مقدس روحانیت می‌شویم. یک طلبه علوم دینی باید بیش از سایر مردم مراقب رفتار و حرکات خود باشد. مثلا یک طلبه نباید با لباس روحانیت در خیابان ساندویچ گاز بزند یا مثلا بستنی لیس بزند یا تخمه بشکند. نباید نعره بکشد یا سوت بزند. نه اینکه این امور خلاف شرع یا حرام باشند، نه، اما قطعا خلاف شان طلبگی است.

طلاب و معممین وظیفه دارند بیش از دیگران مراقب متانت و اخلاق و حیثیت خود باشند و اگر نباشند شایسته لباس اهل بیت نیستند. ما پیرو مکتب عالمان بزرگی چون مرحوم آیت‌الله قاضی، علامه طباطبایی، آیت‌الله بهجت و سایر ستارگان آسمان اخلاق و فضیلتیم و باید حرمت اسلام و شیعه را حفظ کنیم.

کاری به ماوقع استیضاح دکتر فرجی دانا ندارم که اینجا موضوع بحثم نیست اما چند تصویر از جناب حمید رسایی دیدم که با چهره‌ای خاص طعنه‌ای به رئیس محترم مجلس زده و این طعنه را به شکلی عجیب در مقابل چشم رسانه‌ها نشان داده بودند.

به عنوان یک طلبه کوچک به این نماینده محترم مجلس عرض می‌کنم: برادر عزیز شأن نمایندگی مجلس به کنار، این نوع ادا و اطوار خلاف شأن روحانیت است. شما که بحمدالله صاحب چندین رقم رسانه و تریبون و منبر و روزنامه هستید، هم نامتان رسایی است و هم صدای رسایی دارید می‌توانید پیغامتان را از طرق معمول بیان نمایید. این رفتارتان باعث خنده و مضحکه و مخدوش‌کننده منش طلبگی شماست.

از خدای متعال می‌خواهیم قول و فعلمان حکیمانه و خردمندانه باشد.

 

افزودن نظر جدید