رسولی :هنوز هم به فعالیت اصلاح‌طلبان نگاه امنیتی دارند

عضو بنیاد باران در خصوص توجه اصلاح طلبان به تمامی اقشار جامعه گفت: جریان و سابقه ی اصلاحات در زمان حیات حضرت امام، از پایگاه محرومان جامعه برخواست اما طی سال‌های اخیر، همه زمینه‌های فعالیت فراگیر برای جریان اصلاحات اعم از احزاب و شخصیت ها با مشکل مواجه بوده و هنوز هم هست.

به گزارش امید به نقل از سلام نو، حسن رسولی در در خصوص عدم توجه کافی اصلاح‌طلبان به اقشار محروم گفت: این ماجرا شبیه شناگری می ماند که دست و پای آن را ببندند و توقع داشته باشند که در دریا شنا کند، در حالی که در صدد امتیاز دادن به رقیب او باشند. در حال حاضر شرایط موجود برای احزاب توانمند اصلاح طلب، به لحاظ حقوقی به گونه ای است که در بلاتکلیفی به سر می برند و بنابر خط مشی گذاری‌های امنیتی دولت گذشته، هنوز هم به فعالیت اصلاح طلبان با نگاه تهدید آمیز امنیتی نگاه می شود. در چنین شرایطی امکان فعالیت اصلاح طلبان در گستره عمومی مهیا نیست.

این عضو بنیاد باران افزود: من فکر می کنم اگر شرایط تغییر کند و خط قرمزهای غیر واقعی که میراث دولت گذشته هستند در مراجع عالی مانند شورای عالی امنیت ملی از میان بروند و محدودیت‌ها از بالای سر جریان اصلاحات برداشته شود، در یک بازه ی زمانی قابل قبول، امکان ایجاد ارتباط در تمام گستره ی جامعه ایجاد خواهد شد. جریان اصلاحات در عین حال که به اقشار متوسط و بالای جامعه توجه دارد، این ظرفیت را دارا است که تمامی جامعه را مد نظر قرار دهد.

معاون اسبق وزیر کشور در ادامه با اشاره به این مساله که مردم از جریان اصلاح طلبی فاصله نگرفته اند گفت: اگر این گزاره صحیح بود با حمایت جریان اصلاح طلبی از آقای روحانی، بدنه جامعه که اکثریت از محرومین هستند باید به کاندیدای دیگری رای می دادند. در صورتی که در آخرین انتخاباتی انجام شده در کشور، در همه ی شهرها و روستاها به خصوص در مناطق محروم، میزان آرای اقای روحانی ، کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان، از سایر کاندیدا بالاتر است و این شاخص، سندی بر ادعای ناصحیح بودن این گزاره است.

وی در ادامه تاکید کرد: خرداد سال گذشته نشان داد که مردم ایران به صورت یکپارچه، صرف نظر از مسائل فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی ای که دارند، برای نجات ایران، به صورت اصلاح طلبانه و یکپارچه رای دادند. اصلاح طلبان باید این نکته را مد نظر قرار دهند و با توجه به تجربه ی تلخ سال 84 و سال 88 که یکپارچه عمل نکردند، حسن استفاده را بردند.

رسولی در پایان به سلام نو گفت: آنان در انتخابات ریاست جمهوری 92، با هدف کمک به خروج کشور از شرایط نامساعد آن زمان، از کاندیدای خارج از جریان اصلاح طلبی حمایت کردند و بنده فکر می کنم سیاست راهبردی جریان اصلاحات در آینده هم مانند سابق متمرکز باشد.

دیدگاه‌ها

کاشکی عارف استعفا نمیداد اینا که دیگه شورشو در اوردن برادران روحانی

افزودن نظر جدید