وزیر کشور: داعش در 50 کیلومتری ایران است

وزیر کشور گفت: داعش در حال حاضر در محدوده بیش از 50 کیلومتری مرزهای ما قرار دارد، قبلا هم اعلام کرده‌ایم که اگر این گروه تروریستی به حدود 40 کیلومتری مرزهای ما برسد و قصد خرابکاری داشته باشد، حتما ایران دخالت خواهد کرد و ما رسما این را اعلام کرده‌ایم.

به گزارش  امید، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور امروز دوشنبه در حاشیه جلسه اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص انتقاد مهاجران افغان نسبت به برخورد نامناسب وزارت کشور با آنها، گفت: این‌گونه نیست. ما اخیرا نشست 4 جانبه‌ای با حضور افغانستان، پاکستان، نماینده سازمان ملل و ایران در تهران داشتیم که موضوع ساماندهی مهاجران افغان در ایران موضوع این جلسه بود.

وی با انتقاد از عملکرد رسانه ملی در عدم پوشش مناسب این نشست اظهار داشت: متاسفانه رسانه‌ها و به خصوص رسانه ملی به این موضوع توجه نکردند و این همزمان شد با بیانیه احمد شهید که مدعی شده بود ایران حقوق پناهندگان را رعایت نمی‌کند و این ادعا در حالی باطل است که وزیر مهاجرین افغانستان، پاکستان و نماینده سازمان ملل در ایران برای بررسی این موضوع گرد هم آمده بودند و قطعا این ادعای او نیز باطل است.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه الکترونیکی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار داشت: برای برگزاری الکترونیکی انتخابات به 350 تا 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که این میزان نیز صرف خرید دستگاه‌های اخذ رای و شمارش آن می‌شود.

رحمانی فضلی اضافه کرد: در حال حاضر وضعیت مالی کشور با توجه به شرایط تحریم‌ها و همچنین کاهش قیمت نفت در وضعیت خوبی نیست و ما انتظار نداریم که این رقم تامین شود اما اگر تامین شد قطعا ما در سراسر کشور انتخابات را الکترونیکی برگزار می‌کنیم. در غیر این صورت اولویت ما با وضعیت موجود در برگزاری الکترونیکی انتخابات با شهرهای بزرگ خواهد بود.

وی در خصوص سخنان روز گذشته فرمانده نیروی زمینی ارتش در مجلس شورای اسلامی مبنی بر حضور نیروهای داعش در مرزهای ایران تصریح کرد: به هر حال مرزهای مشترک ما با عراق می‌تواند تحت تاثیر خرابکاری های داعش قرار بگیرد اما استقرار نیروهای ما در مرزها و اقتدار و قوت آنها و تدبیر مسئولین هیچ‌گونه حادثه امنیتی را تاکنون در مرزهای ما رقم نزده است.

وزیر کشور افزود: ما قبلا هم اعلام کرده‌ایم که اگر داعش به حدود 40 کیلومتری مرزهای ما برسند و قصد خرابکاری داشته باشند حتما ایران دخالت خواهد کرد و ما رسما این را اعلام کرده‌ایم.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه حضور نیروهای خارجی به رهبری آمریکا در منطقه برای مبارزه با داعش را اشتباه دانست و افزود: آنها امروز با ناکامی مواجه شده‌اند و نتوانسته‌اند مانع پیشروی داعش شوند و در مناطقی که ارتش عراق موفق بوده‌اند مناطقی بوده که نیروهای مردمی به درخواست آیت‌الله سیستانی با پیشروی داعش مقابله کرده بودند.

وی در خصوص استعفا دهندگان مدیران و مسئولان کشور برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسئولان تا 28 خرداد فرصت دارند استعفا دهند چرا که طبق قانون باید 6 ماه قبل از ثبت نام استعفای خود را اعلام کنند.

وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری درباره تاثیر برخورد‌های سلبی با دارندگان دیش‌های ماهواره‌ای گفت: جمع‌آوری ماهواره‌ها قانونی است که مجلس آن را تصویب کرده و اگر قرار است بازنگری شود باید در مجلس در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

رحمانی فضلی افزود: برخورد سلبی در بخشی که قانون مصوب کرده وظیفه دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی است البته ما شاهدیم که توسط خود مردم این اتفاق رخ می‌دهد و ما نمی‌توانیم مانع اجرای قانون شویم که در این صورت آثار خوبی نیز بر امنیت در جامعه نخواهد داشت.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید