بازداشت مدیر یک واحد بزرگ صنعتی در خراسان

مدیر یک واحد بزرگ صنعتی در استان خراسان شمالی، که در دولت قبل انتصاب یافته بود، به اتهام ارتکاب مفاسد اقتصادی از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی بازداشت شد.

به گزارش امید به نقل از انتخاب،یک فرد آگاه در این واحد صنعتی به ایرنا گفت: مدیر این واحد صنعتی به همراه دو نفر از مسوولان مالی این شرکت، اواخر هفته گذشته به اتهام مفاسد اقتصادی، توسط نیروهای امنیتی و انتظامی بازداشت شده است.

وی که خواست نامش ذکر نشود، اظهار کرد: گفته می شود اتهام افراد بازداشتی به قراردادهای بیمه ای و کارگری این شرکت مربوط است.

وی اضافه کرد: علی رغم استقرار نمایندگی اکثر بیمه های کشوری در استان خراسان شمالی، بیمه تکمیلی کارگران این واحد صنعتی با یکی از نمایندگی های بیمه در استان گلستان منعقد شده است.

وی از دیگر اتهامات این مدیر صنعتی، که تولیدات واحد تحت مدیریت وی در جنوب غرب استان در کشور منحصر به فرد است، اظهار بی اطلاعی کرد.

استاندار خراسان شمالی نیز در گفت و گو با ایرنا، بازداشت یک مدیر صنعتی دولت گذشته در این استان از سوی دستگاه های امنیتی و انتظامی را تایید کرد.

سیدعلی اکبر پرویزی اظهار کرد: تخلفات این مدیر صنعتی منصوب دولت سابق با همکاری استانداری و دستگاه های نظارتی و امنیتی کشف و منجر به بازداشت وی شده است.

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در برخورد با مفاسد اقتصادی جدی است و براساس شیوه نامه دولت که به استان ها ابلاغ شده، پیشگیری و مبارزه با مفاسد اقتصادی در برنامه اصلی کارگزاران دولت قرار دارد.

وی افزود: در راستای برنامه پیشگیرانه و برخورد با مفاسد اقتصادی به دستگاههای نظارتی دیوان محاسبات و بازرسی ابلاغ شده که در صورت نیاز می توانند دفاتر خود را در همه دستگاه ها داشته باشند و حتی استانداری نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

با روی کارآمدن دولت یازدهم این سومین پرونده مفاسد اقتصادی مرتبط با دولت قبل است که از سوی دستگاه های امنیتی و انتظامی کشف و متخلفان آن بازداشت می شوند.

افزودن نظر جدید