نامه شورای مرکزی اصلاح طلبان بروجرد به دکتر روحانی

شورای مرکزی اصلاح طلبان برجرد در نامه ای خطاب به دکتر حسن روحانی، رییس جمهور منتخب ملت ایران، انتخاب وی به ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفتند.

به گزارش امید، متن  این نامه به شرح زیر است:

بسم اللـه الرحمن الرحیم

 

 

مژده ای دل که دگر باد صبا بازآمد

هدهد خوش خبر از طرف سبا بازآمد

برکش ای مرغ سحر نغمه داودی باز 

که سلیمان  گل از  باد   هوا   بازآمد

عارفی کو که کند فهم زبان  سوسن   

تا بپرسد  که چرا رفت  و چرا  بازآمد

پس از انتشار خبر انتخاب جناب آقای دکتر حسن روحانی به ریاست جمهوری دوره یازدهم، پاسخ خواجه ی شیراز به تفأل ما چنین بود.

حافظ، حافظه ی تاریخی مردم ایران است؛ شعر او سرشار از نقد حاکمیت، حاکی از دردمشترک ما و نسل های پیشین ایرانی است که عالی ترین نمودش را این چنین در بیان و اندیشه ی حافظ یافته؛ و همین، شعر او را حتی با گذشت قرن ها، بدل به شعر زمان کرده است.

جناب آقای دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم

گویی حافظ نیز هم صدا و هم احساس با مردم امروز ایران، هوای معتدل و زندگی بخش بهاریِ پس از زمستان جانسوز را احساس کرده و دوباره در رستاخیز بهار طبیعت، حیات خویش را جشن گرفته است.

ایرانیان در بیست و چهارم خرداد با انتخاب دولت امید، جمود نومیدی را شکستند و بار دیگر فرصت خود را به محکِ تجربه آزمودند و از ظلمت بی اعتمادی گذشتند که : اِنَّ اَللّـهَ لَایُـغَیّـِروا مَابِقَـومٍ حَتّی یُغَیّـِروا مَا بِاَنفُـسِهِم

مردم با مشارکت خود نشان دادند حتی در زمستانِ یأس و بی اعتمادی با حقّ خود قهر نمی کنند و فرصت هاشان را نمی سوزانند؛ و چرا چنین کنند؟ وقتی باز تنها حق و کوتاه ترین فرصت را برای تغییر وضع موجود به گونه ای مسالمت آمیز در دست دارند و می توانند از همین کورسوی امید راهی برای گذار به دموکراسی بگشایند حتی اگر دیگران بخواهند این حق و فرصت را پایمال کنند و بسوزانند.

شور و غوغای مردم در کوی و برزن، جشن پیروزی اندیشه اصلاح طلبی و میانه روی بود؛ جشن چیرگی یک گفتمان بر گفتمان دیگربود.

اینجا ایران است...صدایی که می شنوید طنین امیدی است که سالها بود از دل ما رخت بربسته بود...ما گلهای بنفشه ایم که دوباره سبز می شویم.

جناب آقای دکتر روحانی

ما موفقیت حضرتعالی را در جلب اعتماد مردم و جنبش اصلاح طلبی، برای بازگرداندن فضای اعتدال و توسعه به کشور و احیای جامعه مدنی و نهادهای آن به شما و مردم بزرگ ایران شادباش می گوییم؛ که غبار اندوه را از چهره جامعه زدودید.

همچنین درایت و تدبیر حضرات آقایان خاتمی و هاشمی رفسنجانی را می ستاییم که با برکشیدنِ حسن روحانی به رقابت انتخاباتی و پشتیبانی همه جانبه از ایشان، قرعه دولت را به نام عقلانیت و تدبیر و اصلاح و اعتدال زدند و ثابت نمودند به حق، شایسته رهبری جنبش مدنی ایرانیان هستند...

و چه بگوییم از جوانمردی و معرفت عارف که خردمندانه از دایره بیرون شد تا روحانی نقطه ی پرگار باشد و نشان داد که در بازی دموکراسی تنها پیروزی حقیقی پیروزی گفتمان و حزب است نه پیروزی اشخاص، و در این میدان نباید دستخوش خودشیفتگی و خودمحوری باشیم تا قافیه را به حریف ببازیم و اندیشه و آرمان یک جنبش را به شکست بکشانیم.

بی شک نام عارف در میان بزرگان سیاست ایران و رهبری جنبش اصلاحی مردم همواره خواهد درخشید.

ما امیدواریم دولت جناب آقای دکتر روحانی به یاری ایزد، ضمن بهره گیری از تجربه و شخصیت جناب آقای دکتر محمدرضا عارف، دست در دست اصلاح طلبان، مطالبات معقول جنبش اصلاحی و اعتدال گرای مردم ایران را محقق ساخته، جمهوریت مخدوش نظام را ترمیم کنند و برای تقویت مردمسالاری برآمده از انقلاب اسلامی ایران بکوشند.

در پایان از محضر رهبرانقلاب که با دعوت از آحاد مردم حتی آنانی که ممکن است موافق نظام نباشند برای شرکت در انتخابات و همچنین تاکیدات فراوانشان مبنی بر عدم حمایت از نامزدی خاص و تلاش ایشان برای صیانت از آراء مردم با حق الناس شمردن رأی مردم، در زمینه سازی برای بازگشت امید و اعتماد مردم کمال امتنان را داریم و آرزومندیم با تقویت و تداوم نگاه پدرانه ی ایشان شاهد تعامل سازنده ی همه قوا و نهادهای حکومتی و دولتی با یکدیگر و بازگشت آرامش به فضای ذهنی جامعه بویژه با حذف موازی کاریها و خنثی سازی های همه دستگاه ها باشیم.

خداوندا دولت تدبیر و امید را یاری فرما.

برچسب‌ها :

دیدگاه‌ها

دستشون درد نکنه خیلی زیبا و جالب بود

افزودن نظر جدید